Antarctica prin ochii unui fotograf roman: Unde sunt balenele? Erau cu sutele
„ANTARCTICA” este ultima realizare a fotografului profesionist roman, Roger Mantu, care, dupa o asteptare de doi ani, a reusit aventura vietii sale: sa exploreze minunata lume de gheata de la Polul Sud. Timp de 50 de zile, Roger Mantu a atins trei continente. Experienta sa s-a petrecut din Ushuaia – Tara de Foc, catre marile…