Bistrita: Garda de Mediu vaneaza condensatoare vechi
Inspectorii de mediu cer urgent scoaterea din uz a 600 de condensatoare.Dispozitivele electrice sunt scoase din uz si au ramas, majoritatea pe amplasamentul unor foste fabrici si firme inchise. Garda de Mediu Bistrita-Nasaud cere, dupa un inventar facut in judet dezafectarea urgenta a 604 condensatoare pana la sfarsitul anului. Potrivit sefului De la Garda de…